Ekskursijos / išvykos

Išvyka po Ginučių apylinkes

     Artėjanti mokslo metų pabaiga ir vasariškai šilti orai vilioja į lauką. Norisi keliauti, iškylauti, pramogauti. Birželio 9 d. trečios klasės mokiniai keliavo po Aukštaitijos nacionalinį parką, o tiksliau, po Ginučių apylinkes. Kelionę pradėjo prie vandens purslais besitaškančio Ginučių vandens malūno, kur Srovės upelyje rinko akmenukus, kriaukles, grožėjosi ežero panorama. Senoviniame bitininkystės muziejuje Stripeikių kaime mokiniai susipažino su bitininkystės istorija, bitininkų reikmenimis, apžiūrėjo įvairių formų avilius, stebėjo korio išėmimo iš avilio procesą ir gardžiavosi žolelių arbata su medumi. Įdomi, turininga ir saldi buvo pamoka apie bites, bet vaikai dar norėjo užlipti ant Ginučių piliakalnio, pasidairyti į tolių tolius nuo Ladakalnio, pasigrožėti nuostabia panorama ir suskaičiuoti net šešis ežerus.

     Sušilę nuo saulės ir įspūdžių, Palūšėje atsigaivino ledais ir netikėtai užklupusiu vasaros lietumi. Smagu derinti mokslus ir pramogas!

Elena Abeciūnienė, pradinių klasių vyr. mokytoja




Ankstesni įrašai


     Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Kadangi šių mokslo metų pradžia nebuvo įprasta, tai ir iš pabaigos buvo galima laukti netikėtumų. O jie ir atsitiko. Mes netikėtai sugrįžome į klases, mes netikėtai supratome, kad atsirado galimybė keliauti, ir netikėtai greitai susiplanavome, kur, su kuo ir kada.

     Po pusmetį trukusio nuotolinio mokymosi gegužės 27 dieną mes, aštuntokai, galiausiai išsiruošėme prasiblaškyti nuo visų kompiuterių ir knygų, o tam geriausiai tiko ekskursija į Vilnių. Pirmas kelionės tikslas buvo gražusis Vilniaus senamiestis – orientacinis žaidimas „Vilnius – pasaulio paveldo miesto istorijos“.

     Nepamirštama diena gamtoje, kur daug šėlsmo, bėgiojimo, stebuklų ir juoko! Tiesiog padūkimo gamtoje. Pasirinkome turistinį žygį pėsčiomis, nes mums įdomu kelionės pėsčiomis. Mes visi gyvename kaime ir  nuo pat vaikystės po visus įmanomus kampelius vaikštinėjame, taip ir dabar – jei yra galimybė, keliaudami renkamės maršrutus pėsčiomis. Keliaujant pėstute labiau pastebime daugiau įvairių įdomių objektų, pamatome didesnį gamtos grožį, galime gėrėtis augalija bei gyvūnais.

     Saulėtą spalio aštuntosios rytą mes, I gimnazijos klasės mokiniai, biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė bei klasės vadovė Vitalija Medzevičienė, išvykome į Kauną. Pirmiausia aplankėme Anatomijos muziejų, kuriame vyko atvira biologijos pamoka netradicinėje erdvėje "Žmogaus organai ir jų fiziologija".

     Lyjant lietui aštuntokai išvažiavo į pažintinę ekskursiją. Nekoks pasirinkimas? Patikėkit! Diena praėjo kuo puikiausiai: beveik niekas nepaslydo ir nesugriuvo, nors šlapi mediniai takai apiberti geltonais, raudonais lapais – rimta čiuožykla įeinant į Rumšiškių liaudies muziejaus  gražųjį parką, lankant Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ekspozicijas, einant į miestelio  pradžios mokyklą ir bažnyčią, o paskui į dvarą.