Ekskursijos / išvykos

     Gruodžio 17 dienos  rytą geltonuoju autobusiuku išriedėjome į Vilnių. Šį kartą kelionės tikslas buvo paprastas ir labai žmogiškas galvojant apie šį skubėjimo, atsiskaitymų, bei visokių kitokių darbų užbaigimo laiką. Norėjosi įkvėpti kalėdinės nuotaikos, įsigyti dovanėlių artimiesiems ir tiesiog pabūti kartu.

     Lapkričio 16-tos dienos rytą, 6-tos klasės mokiniai lankėsi tradicinių amatų centre Reškutėnuose ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Prakalbintas medis“. Medžio dirbtuvėse kartu su šaukščiaus amatą puoselėjančiu meistru Ričardu Polučansku mokiniai išbandė šaukšto drožybos subtilybes, gamino medines kepimo menteles bei peilius sviestui pjauti.

     Lapkričio 16 dieną IV klasės mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Mokiniai dalyvavo intriguojančioje edukacinėje programoje „Karinė operacija: „Žinių bomba“. Edukatorė Erika pristatė programos užduotis, kurias mokiniai aktyviai vykdė.

     Džiaugiamės, kad su bendraklase Elze Trubilaite ir  buvusia gimnazijos mokine Monika Žemaityte turėjome nuostabią progą išlįsti iš kasdienybės kiauto ir apsilankyti Strasbūre! Kelionę laimėjome jau seniai, beveik prieš du metus, tačiau dėl  pandemijos šį malonumą  teko atidėti vėlesniam laikui, o kaip sakoma: „Geriau dabar, negu niekada!“.

     Spalio 22 dieną septintokai kartu su auklėtoja N.Mudėniene vyko į pažintinę ekskursiją į Vilnių. Mokiniai aplankė gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas: paminklą Vilniaus įkūrėjui Gediminui, Arkikatedrą ir Katedros aikštę.

     Spalio tryliktą dieną penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.

     Spalio 14 dieną I klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Jurgita Raketiene vyko į pažintinę ekskursiją į Kauną. Žvalgydamiesi pro autobusėlio langus ir grožėdamiesi rudeniškomis spalvomis pasipuošusia gamta nė nepastebėjome, kaip greitai pasiekėme kelionės tikslą.

     Spalio 12 d. Vidiškių gimnazijos šeštokai vyko į ekskursiją po Anykščius. Gimnazistai apsilankė Jono Biliūno name-muziejuje, kuriame dabar įrengta nedidelė ekspozicija.

     Kai spalis suspindi visu savo rudenišku grožiu, taip ir kyla noras palikti mokyklos suolą ir pasimėgauti kelione. Aštuntokai tolimos neplanavo, nusprendė tęsti savo pavasarinę pažintį su Vilniaus senamiesčiu. Šį kartą su paslaptinga, pačius seniausius miesto laikus menančia požemine sostinės dalimi.

     800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.