Mokinių pasiekimai

Nacionalinis konkursas ,,Praeities stiprybė – dabarčiai“ Mes tarp dešimties geriausių respublikoje!

Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos II klasės mokinių komanda: Skaistė Meškelaitė, Elzė Trubilaitė, Skirmantas Strašinskas ir Linas Martinkėnas, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Neringos Mudėnienės, jau antrus metus dalyvauja nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“, kurio organizatoriai Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Antrąkart dalyvauti konkurse, surasti dar gyvų, praeitį menančių liudininkų, kurie prisimena  tragiškas Lietuvos dienas, išgirsti, ką jiems teko tuo laikotarpiu išgyventi, mus paskatino lietuvių kalbos mokytoja. Kūrybinė komanda sukūrė ir pateikė filmą ,,Tėvas'', kuriame Mielagėnų krašto gyventoja Angelija Matiukaitė - Taluntienė prisiminė, ką teko išgyventi jos šeimai pokario metais netekus tėvo, partizano, kalinio Petro Matiuko. Vaikai buvo priversti pamiršti savo vaikiškas svajones ir imtis globėjų pareigų - rūpintis sergančia motina, rūpintis vieni kitais. Angelijos įsitikinimu, įveikti , nepasiduoti gyvenimo sunkumams padėdavo tėvo vaizdinys.

Mūsų kūrybinė komanda savo sukurtu filmu „Tėvas“ skelbia žinią, kad praeitį menančių liudininkų gyvenimo pamokos leidžia  suvokti, jog dėl to, kad dabar gyvename laisvoje Lietuvoje, aukojosi ir kentėjo daug mūsų krašto žmonių. Taip pat didžiuojamės to sudėtingo laikotarpio žmonėmis, kurie įveikė išorinio pasaulio baimes, kurie nepasidavė sunkumams ir teigė valią gyventi.

Mūsų kūrybinė komanda džiaugiasi rezultatais.  Komandos darbas pateko tarp 10 nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ geriausiųjų. Kviečiame visus  susipažinti su filmu „ Tėvas“  interneto svetainėje 15min.lt, aktyviai balsuoti, nes dabar tik nuo jūsų priklausys, ar mūsų darbas pateks tarp trijų geriausiųjų!

Skaistė Meškelaitė, Elzė Trubilaitė, Skirmantas Strašinskas, Linas Martinkėnas

Kovo 2 dieną vyko savivaldybės etapo anglų kalbos konkursas 9-10 klasių mokiniams nuotoliniu būdu. Konkurse dalyvavo 13 dalyvių iš 4 rajono mokyklų. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis anglų kalba ir šia kalba kalbančių šalių kultūra, plėtoti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti mokinių bendradarbiavimą panaudojant jų kalbinius gebėjimus, motyvaciją mokytis savarankiškai.

Vasario 26 dieną įvyko savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada nuotoliniu būdu. Olimpiados tema - „Lietuvos valstybės ir visuomenės raida Gediminaičių ir Jogailaičių valdymo laikotarpiu (1295–1572)“.

Vasario 18 dieną įvyko nuotolinis kompiuterinių piešinių konkurso ,,Mano pasaulio spalvos‘‘ vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas – skatinti mokinių susidomėjimą informacinėmis technologijomis ir jų naudojimu, ieškoti talentų ir skatinti juos, aktyvinti informatikos mokytojų darbą.

Sausio 26 dieną rajone vyko jaunųjų filologų vertinimo komisijos posėdis. Į Vilnių išsiųsti trys mūsų gimnazijos darbai:

Vasario 11 dieną įvyko savivaldybės etapo 10-11 klasių mokinių rusų kalbos olimpiada nuotoliniu būdu. Mokiniai atliko testą ir rašymo užduotį.